Profesjonalne wsparcie dla seniorów

Pomagamy Twoim bliskim w codziennym funkcjonowaniu

Pomoc medyczna i pielęgniarska

Gwarantowanie bezpieczeństwa oraz wsparcia dla pacjentów w placówkach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej, ośrodkach pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz hospicjach.

Pomoc dla pracowników placówki

Specjalistyczne wsparcie techniczne i merytoryczne dotyczące leczenia oraz opieki nad pacjentami, a także dostaw dla placówki.

Leki recepturowe

Zapewniamy dostęp do wszelkich leków recepturowych. Preparaty tego typu są przygotowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Nie zawierają konserwantów.

USŁUGI

Jakie usługi możemy Ci zaoferować?

Organizujemy szereg działań związanych z pielęgnacją osób starszych w postaci zapewnienia Podopiecznym środków do pielęgnacji, leczenia zmian skórnych, leczenia odleżyn każdego stopnia, ciężkich przypadków trudno gojących się ran.

Wspieramy personel w profilaktyce i zwalczaniu wszystkich problemów dermatologicznych.

Zapewniamy środki przeciwzapalne, odkażające, przeciwbólowe, opatrunki medyczne oraz stały asortyment z aptek w postaci wszystkich leków recepturowych na wysokiej jakości składnikach.

Oferujemy także wsparcie naszych lekarzy, pielęgniarek i szkoleń dla personelu w zakresie działania i zastosowania wszystkich środków medycznych oraz szkolenia z zakresu terapii podciśnieniowej V.A.C i opatrunków specjalistycznych w leczeniu odleżyn, a także sprzęt do terapii podciśnieniowej V.A.C ultra.

O NAS

O firmie – poznaj nas bliżej

Jesteśmy firmą szkoleniową współpracującą z Fundacją FRFP – Fundacją Rozwoju Farmacji Polskiej zajmującą się między innymi opiekę nad osobami starszymi zamieszkujących Domy Seniora. Współpracujemy obecnie z wieloma Domami Seniora w całej Polsce (około 100 domów). Nie ingerujemy w postępowanie terapeutyczne lekarza rodzinnego Pacjentów, skupiamy się na leczeniu chorób skóry i przydatków, posługując się głównie lekami recepturowymi.

Po roku działalności dostrzegamy pokaźne efekty naszej pracy w postaci widocznej poprawy stanu zdrowia naszych pacjentów i uważamy to za największy sukces! Niesienie pomocy, skutecznego leczenia jest dla nas najpiękniejszym wynagrodzeniem. Motywacją i motorem do dalszych działań jest wdzięczność, którą dostrzegamy w oczach Podopiecznych i ich rodzin.

support-med-o-firmie

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Leki recepturowe są tworzone z wysokiej jakości surowców farmaceutycznych, które przeszły liczne kontrole zanim zostały dopuszczone do użytku (tak samo jak leki). Nie zawierają konserwantów. Tworzone z nich preparaty nie są kosmetykami, spełniają wszystkie warunki leków.

Umożliwiają tworzenie preparatów od podstaw, łącząc surowce indywidualnie do potrzeb pacjenta. Receptariusze, które Państwo otrzymali są jedynie bazą i przykładem, na podstawie których dobieramy i tworzymy leki.

Recepty od naszych lekarzy dostaje przedstawiciel, który składa zamówienie do apteki, odbiera je i dostarcza Państwu.

Jeśli pacjent lub rodzina podali w IKP (Internetowym Koncie Pacjenta) swój numer telefonu z możliwością wysyłania SMS’ów z kodami recept, automatycznie otrzymają receptę na podany numer. Recepta jest również widoczna na platformie P1.

Prosimy o informowanie rodzin pacjentów o planowanej konsultacji lekarskiej oraz wystawianiu recept.

Zapewniamy konsultację lekarską podopiecznym Domu Seniora oraz personelowi, jeśli wyrazi taką chęć. Personelowi ze względu na charakter pracy i częste dezynfekcje rąk przede wszystkim sugerujemy krem do suchej skóry rąk.

Rany przewlekłe definiuje się jako rany, które nie przechodzą przez fazy gojenia w sposób uporządkowany i terminowy gdzie często proces zatrzymuje się w zapalnej fazie gojenia. Jednak często dochodzi do powikłania w procesie leczenia i przekształcenia się rany w ranę przewlekłą często nazywaną jako owrzodzenia bądź trudno gojącą się.

Ranę przewlekłą możemy zidentyfikować, kiedy nie wykazuje ona predyspozycji do gojenia się przez ponad 6 tygodni. Literatura naukowa wyróżnia kilka kryteriów czasowych gojenia się ran. Podaje się także, iż okres gojenia może wynosić powyżej 8 tygodni. Należy pamiętać, że rany przewlekłe trudno gojące się stanowią duże obciążenie zarówno dla pacjentów dotkniętych chorobą jak i dla systemów opieki zdrowotnej i społeczeństwa. Dzieje się tak ponieważ są przyczyną obniżenia jakości życia chorych i niejednokrotnie prowadzą do amputacji kończyn, a nawet przedwczesnych zgonów.

Najbardziej narażone na ich występowanie są osoby w wieku podeszłym, ponieważ wskutek procesu starzenia się organizmu dochodzi do upośledzenia procesu gojenia się ran. Niezwykle ważne w przywróceniu prawidłowego procesu gojenia się rany przewlekłej jest rozpoznanie zaburzeń procesów gojenia na podstawie morfologii powierzchni rany oraz uwzględnienie etiologii rany (np.: odleżyny, owrzodzenia, rany nowotworowe).

Innowacyjny schemat leczenia odleżyn oraz przewlekłych trudno gojących się ran ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi jak i osobie opiekującej się osobą chorą.

Celem jest przedstawienie w łatwy komunikatywny sposób procesu stosowania innowacyjnej kombinacji środków leczniczych w postaci leków recepturowych. Jednocześnie stosowanie nowoczesnej terapii podciśnieniowej ActiV.A.C., która pozwala na zwiększenie skuteczności i przyspieszenie gojenia się ran.

Postępowanie miejscowe w przypadku ran przewlekłych powinno przebiegać zgodnie z wytycznymi lekarzy POZ. Głównym założeniem jest optymalizacja zaburzonych warunków biochemicznych, fizycznych i mikrobiologicznych poprzez usuwanie barier i leczenie zaburzeń przyczyniających się do braku postępów gojenia.

Interwencje zewnętrzne podejmowane w trakcie terapii mają stymulować lub zastąpić naturalne mechanizmy gojenia rany w okresie ich niewydolności (wynikającej z przewlekłego charakteru) i ułatwiać proces zamykania rany.

Pacjenci, którzy będą włączeni w cykl leczenia innowacyjnego muszą posiadać rany różnego pochodzenia utrzymujące się powyżej 4 tygodni, natomiast rany przewlekłe powyżej 3 miesięcy.

DLACZEGO MY?

Sprawdź dlaczego warto wybrać nasze usługi!

Wybierając nasze usługi, zyskujesz codzienną opiekę i wsparcie dla seniorów, realizowane przez wykwalifikowanych pracowników dbających o zdrowie i samopoczucie. Nasze działania są skierowane na poprawę jakości życia starszych osób, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i komfortu w domowym otoczeniu.

support-med-zalety

Używamy certyfikowanego sprzętu

Nasz sprzęt medyczny spełnia najwyższe standardy, co potwierdzają posiadane certyfikaty. Każde urządzenie przed użyciem przechodzi dokładne testy i jest sterylizowane, by zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność w każdym aspekcie opieki nad pacjentami.

support-med-doswiadczenie

Mamy wieloletnie doświadczenie

Nasz zespół ekspertów ma długą historię wspierania seniorów, dysponując niezbędnymi referencjami. Priorytetem dla nas jest budowanie zaufania i bliskiej relacji między naszym personelem a seniorami, tak aby nasi klienci mogli postrzegać naszych pracowników jak członków własnej rodziny.

support-med-opinie

Zaufanie
klientów

Nasze podejście do każdego pacjenta jest pełne empatii i profesjonalizmu, co przekłada się na pozytywne opinie od naszych pacjentów oraz ich rodzin. Dzięki temu jesteśmy w stanie budować trwałe i pozytywne relacje, co jest kluczowe w naszej codziennej pracy.

kontakt-handlowcy-support-med

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz skontaktować się z odpowiednim handlowcem
- wybierz swój rejon na mapie

Anna Nowak

anna.nowak@support-med.pl

+48 666 555 444

Anna Nowak

anna.nowak@support-med.pl

+48 666 555 444

Anna Nowak

anna.nowak@support-med.pl

+48 666 555 444

Anna Nowak

anna.nowak@support-med.pl

+48 666 555 444

Anna Nowak

anna.nowak@support-med.pl

+48 666 555 444